Sigorta aracıları ve iş takipçileri hakkında Baro suç duyurusunda bulundu.

Sigorta aracıları ve iş takipçileri hakkında Baro suç duyurusunda bulundu.

İş takipçilerinin, sigorta aracılık hizmetleri ya da hasar takip merkezi gibi çeşitli adlar altında, hukuka aykırı olarak faaliyet gösteren ve vatandaşı yanlış yönlendirerek zarara uğratanlar hakkında Adana Barosu, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Adana Baro Başkan Yardımcısı Av. Miyesser Ersalan Önenli, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Neval Yurtdaş, Av. Esem Yiğit, Sigorta Aracıları ve İş Takipçileriyle Mücadele Komisyonu Başkanı Av. Boray Dilik ve komisyon üyesi Av. Aziz Kaan Karat ile birlikte vatandaşlarımızın hak kayıplarına ve mağduriyetlerine yol açan sigorta aracılık hizmetleri ya da hasar takip merkezi gibi çeşitli adlar altında faaliyet gösterenler hakkında “1136 Sayılı Avukatlık Kanununa Muhalefet Suçu” nedeniyle Adana Cumhuriyet Başsavcılığına üç ayrı suç duyurusunda bulundu.

TAKİPÇİLER VATANDAŞI ZARARA UĞRATIYORLAR

Baro tarafından yapılan yazılı açıklamada, yasal olmayan yollarla gerek vatandaşımızı zarara uğratan gerek Avukatların yetki alanına girerek haksız kazanç sağlayan bu şirketlere itimat edilmemesi gerektiği belirtildi. “Meydana gelen bir kazadan hemen sonra henüz kazanın şokunda olan kazazede veya vefat eden yurttaşlarımızın yakınlarının tanınmayan kişilerce herhangi bir talep olmamasına rağmen hastanede veya evde ziyaret edildikleri, farklı kişilerce defalarca telefonla aranıldıkları, vekâletname verilmesi yönünde ısrarla talepte bulunulduğu bilinmektedir. Suç teşkil eden bu fiiller, mesleğimize zarar verdiği gibi vatandaşlara da zarar vermekte ve hak kayıpları yaşanmaktadır. Bu konu da suç işleyenlerle Baromuz etkili bir şekilde mücadele ettiği gibi yurttaşlarımızın da daha dikkatli olması gerekmektedir. Adana Barosu olarak gerek meslektaşlarımızın gerek vatandaşlarımızın hakkını savunmak için bu şirketlerin peşini bırakmayacağız ve gerekli cezayı almaları için yasal olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hukukihaber.net

Şimdi Ara
Hemen Sor