Ameliyat için bıçak parası alan doktor Antalya'da tutuklandı.

Ameliyat için bıçak parası alan doktor Antalya'da tutuklandı.

Ameliyat için hastasından bıçak parası alan  Antalya Akdeniz Üniversitesinde ortopedi doçenti doktor suç üstü yapılarak tutuklandı.

Antalya, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda görevli Doç. Dr. Osman Civan, iddiaya göre, adı açıklanmayan hastasından, ameliyat parası olarak 200 bin lira istedi.

Hasta, 160 bin lirayı verdiği doktora kalan parayı ameliyat öncesi vereceğini söyledi, ardından da polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Doktor, hastanede gözaltına alındı

Hasta, ameliyat öncesi geri kalan 40 bin lirayı teslim ettiği sırada harekete geçen polis, Doç. Dr. Osman Civan'ı hastanedeki odasında gözaltına aldı.

Sağlık kontrolünden geçirilen Osman Civan, ifadesinin alınması için Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Ameliyat parası isteyen doktor tutuklandı

Polisteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilen Doç. Dr. Osman Civan, çıkarıldığı hakimlik tarafından tutuklandı.

Daha önce hastanın refakatçısı tarafından darp edildiği ortaya çıktı.

Doç. Dr. Osman Civan, 11 yıl önce de hastanede darbedilmesi olayıyla gündeme gelmişti.

Osman Civan, hastanenin acil servisteki nöbeti sırasında tedavi amacıyla hastaneye gelen bir hastanın refakatçısı tarafından dövüldüğü belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ensonhaber.com

Şimdi Ara
Hemen Sor